AKTUALNOŚCI  3

W sobotę 15 stycznia 2011 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Mołożowie.Uroczyste spotkanie zaszczycił swoją obecnością  st.asp. mgr Piotr Sendecki -  Kierownik sekcji organizacyjno-kadrowej oraz Rzecznik Prasowy KP PSP w Hrubieszowie.

Podczas zebrania podsumowano poprzedni 2010 rok,udzieleno absolutorium ustępującemu zarządowi oraz przedstawiono plany na rok 2011.  Zebrani wysłuchali corocznych sprawozdań organizacyjno – finansowych.  Najbardziej zasłużeni strażacy OSP Mołożów zostali odznaczeni medalami. Odchodzącemu ze stanowiska Naczelnika Dh Janowi Badyle i odchodzącemu ze stanowiska Skarbnika Dh Czesławowi Kuczmie wraz z podziękowaniem za długoletnią służbę w OSP Mołożów wręczono skromne upominki. Dokonano także wyboru nowego Zarządu (zakładka:ZARZĄD ).

zebranie
Więcej zdjęć  z Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego OSP Mołożów do obejrzenia w naszej GALERII.

Dnia 18 lipca 2010 r., na stadionie sportowym w Dołhobyczowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zawodach startowały drużyny reprezentujące gminy naszego powiatu w czterech kategoriach tj. drużyny kobiece, seniorzy, oraz młodzieżowe drużyny dziewcząt i chłopców.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Jakubiak.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

1. Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z  przeszkodami.

2. Ćwiczenia bojowe.

Po raz kolejny drużyny z Gminy Mircze pokazały się z jak najlepszej strony i zdominowały zawody.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały drużyny:

- w kategorii Młodzieżowe Drużyny Chłopców - I miejsce OSP Mołożów

- Młodzieżowe Drużyny Dziewcząt - I miejsce OSP Czyżowice; drużyna z OSP Mołożów zajęła II miejsce;

- Drużyny Kobiece - I miejsce OSP Stara Wieś;

- Drużyny Seniorskie - I miejsce OSP Stara Wieś.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli druh Józef Kuropatwa - Starosta Hrubieszowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Hrubieszowie oraz mł. bryg. mgr inż. Piotr Kierepka - Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie. Oprócz dyplomów i pucharów członkowie drużyn otrzymali także nagrody rzeczowe.

Miłym akcentem było wręczenie przez Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP Józefa Kuropatwę, najwyższego odznaczenia tj. Złotego Znaku Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Adolfowi Guzinie wieloletniemu, zasłużonemu druhowi OSP Stara Wieś.

powiatowe

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII .

( http://mircze.pl )

W dniu 27 czerwca 2010r. na stadionie sportowym w Mirczu przeprowadzono gminne zawody sportowo - pożarnicze, w których udział wzięło 23 drużyn.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

1. Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z  przeszkodami.

2. Ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1. OSP Stara Wieś - 93,53 pkt.

2. OSP Mircze - 103,05 pkt.

3. OSP Mołożów - 109,46 pkt.

4. OSP Smoligów - 113,68 pkt.

5. OSP Wiszniów - 137,56 pkt.

6. OSP Kryłów - 137,78 pkt.

7. OSP Modryń Kolonia - 139,12 pkt.

8. OSP Modryń - 142,06 pkt.

9. OSP Modryniec - 144,37 pkt.

10. OSP Miętkie Kolonia - 155,59 pkt.

11. OSP Szychowice - 195,48 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów dla drużyn kobiecych przedstawia się następująco:

1. OSP Stara Wieś - 120,13 pkt.

2. OSP Wiszniów - 161,83 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów dla drużyn młodzieżowych (chłopcy) przedstawia się następująco:

1. MDP Mołożów - 96,94 pkt.

2. MDP Modryniec - 107,94 pkt.

3. MDP Stara Wieś - 113,81 pkt.

4. MDP Wiszniów - 155,60 pkt.

5. MDP Szychowice - 157,10 pkt.

6. MDP Modryń Kolonia - dyskwalifikacjamł. bryg. mgr inż. Piotr Kierepka - Komendant Powiatowy PSP

Klasyfikacja generalna zawodów dla drużyn młodzieżowych (dziewczęta) przedstawia się następująco:

1. MDP Mołożów - 126,41 pkt.

2. MDP Mircze - 148,53 pkt.

3. MDP Modryń Kolonia - 150,44 pkt.

4. MDP Wiszniów - 181,68 pkt.

Ważnym akcentem zawodów było uroczyste wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym druhom, którego dokonali:
V-ce Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP Oddziału Powiatowego Józef Kuropatwa oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP mgr Lech Szopiński.

Uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów drużynom uczestniczącym w zawodach dokonali zaś: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP mgr Lech Szopiński, Z-ca Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP Witold Pikuła oraz Komendant Gminny OSP Jan Badyła.

( http://mircze.pl )

1, 2 ,    3    , 4