Posted on

Top 10 atrakcji nadmorskich warto odwiedzić podczas wakacji

Piękne plaże Portugalii, które musisz zobaczyć!

Piękne plaże Portugalii, które musisz zobaczyć!

Portugalia słynie z malowniczych plaż, błękitnego nieba i ciepłego słońca, co sprawia, że jest idealnym miejscem na letnie wakacje nad morzem. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, są urokliwe plaże Algarve. Region ten słynie z pięknych widoków, czystego morza oraz skalistych formacji, które tworzą niepowtarzalny krajobraz. Wśród najpiękniejszych plaż tego regionu warto wymienić Praia da Marinha, Praia da Falésia i Praia do Carvoeiro.

Jednym z perełek Portugalii jest także plaża Nazaré, która słynie z olbrzymich fal, co przyciąga zarówno surferów, jak i miłośników przyrody. Poza Algarve i plażą Nazaré, nie można pominąć pięknej Praia da Rocha, Praia da Dona Ana oraz Praia do Guincho.

Podczas wakacyjnego pobytu nad portugalskim morzem, warto również zwrócić uwagę na komfortowe noclegi, takie jak domki letniskowe. Jednym z popularnych miejsc na spędzenie wakacji w charakterystycznym domku letniskowym jest miasteczko Dziwnów. Na stronie domki letniskowe dziwnów znajdziesz szeroką ofertę domków letniskowych w malowniczej okolicy nadmorskiej, która zapewni Ci komfortowy wypoczynek w trakcie urlopu na portugalskim wybrzeżu.

Piękne plaże Portugalii, które musisz zobaczyć!

Portugalia słynie z pięknych plaż, które przyciągają turystów z całego świata. Jeśli planujesz wakacje nad morzem, koniecznie odwiedź te niezwykłe miejsca. Również dlatego, że to one podkreślają urodę oraz zarazem różnorodność tego kraju. Oto lista dziesięciu atrakcji nadmorskich, które musisz odwiedzić podczas pobytu w Portugalii.

1. Praia da Marinha – Ta malownicza plaża położona w regionie Algarve słynie z białego piasku, turkusowej wody i imponujących klifów. To idealne miejsce na relaksujący dzień na plaży i zachwyt nad panoramą otaczającą wybrzeże.

2. Praia da Ursa – Kolejna perła Algarve, ta plaża wyróżnia się swoją dziką i surową urodą. Osiągalna tylko drogą trudną i stromą ścieżką, oferuje spektakularne widoki oraz intymność.

3. Praia de Benagil – Ta plaża jest znana z monumentalnej jaskini, którą można zwiedzić łodzią. Warte odwiedzenia ze względu na niezwykłą formację skalną oraz bajkową atmosferę.

4. Praia da Rocha – Znana jako jedna z najbardziej imponujących plaż w Portugalii, Praia da Rocha oferuje szeroką i piaszczystą przestrzeń na zorganizowanie relaksującego dnia na plaży, a także wiele atrakcyjnych restauracji i barów nadmorskich.

5. Praia do Camilo – Uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w Lagos, Praia do Camilo zachwyca kryształowo czystą wodą i malowniczymi formacjami skalnymi, które tworzą bajkowy krajobraz.

6. Praia da Comporta – Położona na Półwyspie Troia, ta plaża oferuje spokojną atmosferę i niezwykle piękny krajobraz z białym piaskiem i błękitnym morzem.

7. Praia do Guincho – Chętnie odwiedzana przez miłośników sportów wodnych, ta plaża na północ od Cascais słynie z doskonałych warunków wiatrowych, co przyciąga surferów z całego świata.

8. Praia da Adraga – Ta malownicza plaża otoczona skalistymi klifami i kolorowymi kamieniami jest idealna na romantyczny spacer przy zachodzie słońca lub na obfite kąpiele słoneczne.

9. Praia da Ilha Deserta – Położona na Barreta, najbardziej wysuniętej na południe wysepce w Portugalii, ta plaża oferuje odosobnienie, dziką przyrodę oraz nieskazitelnie czyste plaże.

10. Praia de Carcavelos – Ta plaża znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Lizbony i słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, a także z przyjemnej atmosfery i plażowych barów.

Podsumowując, Portugalia oferuje bogactwo wspaniałych plaż, które zachwycą każdego miłośnika wakacji nad morzem. Bez względu na to, czy wolisz relaks na plaży, aktywności wodne czy zwiedzanie niezwykłych formacji skalnych, w Portugalii znajdziesz plażę idealną dla siebie.

Rajskie wybrzeże Chorwacji – atrakcje nadmorskie, których nie możesz przegapić!

Rajskie wybrzeże Chorwacji to doskonałe miejsce na wakacyjny odpoczynek nad morzem Adriatyckim. Znajduje się tutaj wiele atrakcji nadmorskich, które warto odwiedzić, aby w pełni cieszyć się urokami tego regionu. Oto nasz top 10 atrakcji nadmorskich, których nie możesz przegapić podczas wakacji na Rajskim wybrzeżu Chorwacji.

1. Plitwickie Jeziora – malowniczy park narodowy z kaskadami wodospadów i turkusowymi jeziorami, które zachwycają każdego odwiedzającego.
2. Zamek Trakošćan – historyczny zamek położony na wzgórzu nad jeziorem, zapewniający niezapomniane widoki na okolicę.
3. Wyspa Krk – największa wyspa Chorwacji, oferująca piękne plaże, urokliwe miasteczka i znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych.
4. Plaża Zlatni Rat – unikalna plaża na wyspie Brac, znana z charakterystycznego kształtu i krystalicznie czystej wody.
5. Dioklecjanowy Pałac w Splicie – imponujące zabytki starożytnego Rzymu, które można podziwiać spacerując po urokliwych uliczkach Splitu.
6. Park Narodowy Wyspy Kornaty – archipelag 140 wysp, idealny dla miłośników żeglarstwa i nurkowania.
7. Plaża Bačvice – popularna plaża w Splitze, znana z piaszczystego brzegu i bogatej oferty rozrywkowej.
8. Riwiera Makarska – malowniczy odcinek wybrzeża z urokliwymi miejscowościami, idealny na relaksujące spacery wzdłuż morza.
9. Park Narodowy Jeziora Plitwickie – niezwykłe, kaskadowe jeziora otoczone bujną roślinnością, zachwycające turystów od lat.
10. Dubrownik – historyczne miasto o znaczeniu UNESCO, znane z imponujących fortyfikacji i urokliwych kamieniczek, pełne kulturalnych i historycznych atrakcji.

Top 10 najlepszych plaż w Grecji!

Grecja to kraj z ponad 13 000 kilometrów linii brzegowej, co czyni go idealnym miejscem na wakacje nad morzem. Jeśli planujesz podróż do Grecji, nie możesz przegapić top 10 najlepszych plaż w tym kraju. Oto nasze rekomendacje dla ekscytujących dni spędzonych na greckim wybrzeżu.

Na szczycie naszej listy znajduje się plaża Navagio na wyspie Zakintos. To raj dla miłośników pięknych plaż i niezwykłych krajobrazów z widokiem na wrak statku. Kolejną niezapomnianą plażą jest Elafonissi na Krecie, gdzie różowe piasek i błękitne wody tworzą niezwykle malowniczy widok. Trzecią rekomendacją jest plaża Balos, również na Krecie, z białym piaskiem i turkusowym morzem, co sprawia, że jest to idealne miejsce na relaks.

Na Peloponezie polecamy plażę Voidokilia z piaszczystym wybrzeżem otoczonym zielonymi wzgórzami. Dla miłośników sportów wodnych plaża Myrtos na Kefalonii jest doskonałym wyborem, natomiast dla tych poszukujących spokoju idealna będzie plaża Agios Prokopios na Naksos.

Greckie wyspy oferują wiele wspaniałych plaż, ale należy także wspomnieć o plaży Porto Katsiki na Lefkadzie, z urzekającymi białymi klifami. Plaża Kathisma, również na Lefkadzie, przyciąga turystów swoim złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Dla tych, którzy pragną zobaczyć niezwykłe formacje skalne, rekomendujemy plażę Sarakiniko na Milos, gdzie białe skały kontrastują z błękitnym morzem.

Na końcu naszej listy znajduje się plaża Golden Beach na wyspie Tassos, idealna dla osób szukających doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Te plaże oferują niesamowite widoki, cudowną atmosferę i doskonałe warunki do relaksu i zabawy. Grecja to kierunek idealny dla miłośników słońca, morza i plażowego wypoczynku!